Brangakmenių tendencijos
Brangakmeniai buvo vertinami visais laikais, tačiau jų tendencijos nuolat keitėsi. Juk kaip ir gamtoje galime sutikti įvairiausių spalvų, taip ir brangakmenių atspalvių yra įvairių – rožinių, žalių, mėlynų, alyvinių, gelsvų, žydrų ir daug kitų. Be to, įvairių būna ir pačių akmenų. Šiuo metu pasaulyje patys populiariausi – deimantai, smaragdai, safyrai, rubinai.
Brangakmenių tendencijos yra diktuojamos mados rinkos, ypač spalvų instituto PANTONE. Remdamiesi pasaulinėmis tendencijomis, spalvų ekspertai kasmet paskelbia metų spalvą. 2020 metais tai buvo klasikinė mėlyna, kuri tapo viena geidžiamiausių spalvų renkantis papuošalus su brangakmeniais.
Papuošalai su brangakmeniais – populiarūs juvelyrikos rinkoje
Pasaulinėje rinkoje papuošalai su brangakmeniais yra itin vertinami. Populiarūs yra tradiciniai brangakmeniai, tokie kaip rubinai, smaragdai arba safyrai. Visgi, šiuo metu išpopuliarėjo ir kiti brangakmeniai: tanzanitas, turmalinas, akvamarinas, topazas, granatas tsavoritas. Taip pat yra brangakmenių, kurie skirti specializuotai rinkai, jie daug retesni ir brangūs – kaina gali siekti ir milijonus.
Dažniausiai juvelyrams tenka dirbti su tradiciniais brangakmeniais: rubinais, smaragdais bei safyrais. Iš brangakmenių sudėtingiausia dirbti su smaragdais, jie trapūs ir greitai lūžta, todėl reikia būti atsargiems. Bet kokiu atveju, papuošalai su brangakmeniais yra išskirtiniai, klientų pamėgti aksesuarai (auskarai, žiedai, pakabukai, sagės, sąsagos, kaklo papuošalai).
Kaip žinoti, kad papuošalai su brangakmeniais yra vertingi?
Skaidrumas
Spalva
Visi brangakmeniai turi nustatytą spalvos standartą, o tos pačios rūšies – grupuojami pagal spalvą. Pavyzdžiui: granatai piropai būna rubino raudonumo, kraujo raudonumo, avietinio purpuro raudonumo. Kuo intensyvesnė jų spalva – tuo geriau. O štai klientų pamėgtų safyrų klasikinė spalva turi būti aiškiai mėlyna.
Šlifavimo kokybė
Rinka
Brangakmenių kainos taip pat priklauso ir nuo rinkos sąlygų. Kuo didesnė brangakmenių pasiūla, tuo mažesnė kaina. Dėl to kai kurių akmenų, pavyzdžiui, deimantų pasiūla yra kontroliuojama ir niekada neviršija paklausos.
Įsitikinkite, kad brangakmeniai yra tikri!
Kaip įsitikinti, kad brangakmeniai yra tikri? Pagal Lietuvos įstatymus, brangakmenių pardavėjai turi sertifikuoti tik deimantus, safyrus, smaragdus, rubinus ir aleksandritus. Kiti brangakmeniai, deja, nėra tikrinami ir jų tikrumą patvirtinantys dokumentai nėra reikalingi. Tokiu atveju galima pasitikėti pardavėjais, patikėti prabavimą juvelyrui arba patiems nunešti papuošalus į Lietuvos prabavimo rūmus. Tokiu būdu įsitikinsite, kad Jūsų papuošalai su brangakmeniais yra tikri.
Na štai, dabar jau esate pasiruošę atpažinti brangakmenius! Kas žino, gal jie taps ir Jūsų išskirtiniu atributu?