Olandų žiedo Juvelyrika

Juvelyrinių dirbinių taisymas ir priežiūra

Ne paslaptis, jog juvelyrinių dirbinių taisymas ir priežiūra privalo būti reguliarūs. Vis dėlto, klausimo, kaip valyti auksinius ir sidabrinius papuošalus, juvelyrai vis dar sulaukia dažnai. Štai keli būdai, kurie padės prižiūrėti juvelyrinius dirbinius.

Kaip valyti auksinius papuošalus?

Atsakymas į klausimą, kaip valyti auksinius papuošalus, gana paprastas. Jei norite, kad autoriniai juvelyrikos dirbiniai Jus džiugintų ilgai, privalote jais reguliariai rūpintis. Su auksiniais papuošalais geriau nesimaudykite jūroje, taip pat juos saugokite nuo sąlyčio su įvairiomis cheminėmis priemonėmis.

Valyti auksinius papuošalus (auskarus, pakabukus ar žiedus) galite ir komerciniais valikliais, tačiau yra ir kitų būdų. Apnašas lengvai nuvalysite su švelnia servetėle ar skudurėliu. Jei reikia, mechaninius nešvarumus lengvai pašalinsite su dantų pasta, muilu bei švelniu indų plovikliu. Į indą įpilkite kambario temperatūros vandens, svarbiausia ne karšto, ir šiek tiek indų ploviklio. Gerai išmaišykite ir auksinius papuošalus pamerkite 15-30 minučių. Tada nušveiskite dantų šepetėliu, nuskalaukite vandeniu ir nušluostykite. Auksinius papuošalus reikėtų šveisti atsargiai, kad nesubraižytumėte.

Kaip valyti sidabrinius papuošalus?

Jau išsiaiškinome, kaip valyti auksinius papuošalus, tad kyla klausimas, kaip valyti sidabrinius papuošalus? Jei norite užsitikrinti, kad sidabriniai papuošalai (apyrankės, kaklo papuošalai, sągės, žiedai) ilgiau būtų apsaugoti nuo pajuodavimo ir labiau blizgėtų, su jais nesimaudykite jūroje, dažniau skudurėliu valykite nuo apnašų.

Kai paprastas rankinis valymas nebepadeda, specialiai gaminamos sidabro valymo priemonės yra geriausias pasirinkimas. Sudrėkinkite naudojama medžiagos ar kempinėlės gabalėlį specialia priemone ir švelniai šveiskite. Po to nuplaukite tekančiu vandeniu ir nusausinkite. Sidabrinių papuošalų valymui galite naudoti ir parduotuvėse randamas sidabrui valyti skirtas servetėles.

Juvelyrinių dirbinių taisymas ir atnaujinimas pas juvelyrą

Valyti sidabrinius ir auksinius papuošalus nėra sudėtinga, tačiau kartais prireikia daugiau, nei tik kelių valymo ciklų. Kai matote, jog papuošalai stipriai apsinešę ar turi įbrėžimų – verčiau neeksperimentuokite. Juk norite išvengti nemalonių siurprizų, tad leiskite man pasirūpinti Jūsų papuošalų priežiūra. Papuošalus galiu išvalyti ultragarso vonelėje bei nupoliruoti. Jei prireiks – papuošalus iškaitinsiu ir nušlifuosiu.

Iš savo praktikos puikiai žinau, jog papuošalams dažnai prireikia ne tik valymo, bet ir taisymo, todėl kartu galiu perdaryti, atnaujinti ar visai restauruoti Jūsų papuošalus, autorinius juvelyrikos darbus. Juvelyrinių dirbinių taisymas, priežiūra ir atnaujinimas papuošalų savininkams leidžia džiaugtis nepriekaištingai atrodančiais aksesuarais, tad nėra ko laukti! Mylimiausi papuošalai apsinešė, susibraižė, o gal iškrito akmenukas?

Kviečiu susisiekti!

juvelyriniu dirbiniu taisymas ir prieziura